Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

"Öğretmenlerimizin gününü yürekten kutluyorum"

23.11.2020

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda “Şehit Şenay Aybüke Yalçın’ların, Necmettin öğretmenlerin şahsında bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.” dedi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Mesajında, şehit öğretmenlerin şahsında tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Rektör Durmuş, “Şehit Şenay Aybüke Yalçın’ların, Necmettin öğretmenlerin şahsında bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.” Dedi.

 

Öğretmenlik mesleğinin sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak olmadığını belirten Rektör Durmuş, bu mesleğin aynı zamanda bilginin yanında tecrübe ve irfanla çocukları, gençleri geleceğe hazırlama mesleği olduğunu kaydetti.

 

Öğrencilerine rol model olan öğretmenlerin öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirdiğini vurgulayan Rektör Durmuş, “Bu doğrultuda çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde öğretmenlerimize çok büyük sorumluluklar, görevler düşmektedir. Öğretmenlerimiz bu sorumluluklarla yarınlarımızı, geleceğimizi inşa etmektedir. Geleceğin büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımızı yetiştirmek için yurdun dört bir yanında öğretmenlik mesleklerini icra eden eli öpülesi öğretmenlerimiz kimi zaman bu ülkenin insanını cahil kılmak isteyen teröristlerin hedefi oldu. Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde teröristlerin saldırılarına tehditlerine boyun eğmeyen, ‘orada terör var gitme’ diyenlere inat görevinin başında şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’ların, Necmettin öğretmenlerin şahsında bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.” Diye konuştu.  

Güncel veri bulunamamıştır